top of page

MAGAZYNY ENERGI:

MagazynEnergii-LUK ELECTRIC.jpg

      Magazyn Energii Elektrycznej SB100 jest urządzeniem przeznaczonym do magazynowania nadwyżek energii elektrycznej pochodzącej z Odnawialnych Źródeł Energii. Nadwyżka produkcji energii pojawi się wtedy gdy obiekt konsumuje mniej energii niż produkuje elektrownia. Magazyn energii automatycznie przejmuje nadwyżki energii sterując mocą w każdej fazie osobno. Nadwyżki energii trafiają do sieci tylko w przypadku gdy magazyn jest pełny. Magazyn Energii pozwala w bardziej optymalny sposób wykorzystać nadwyżki energii z Odnawialnych Źródeł Energii.

    Sprawdzona od ponad 100 lat technologia baterii kwasowo-ołowiowych pozwala znacznie obniżyć koszty produkcji magazynów energii. W przypadku układów stacjonarnych waga baterii nie ma znaczenia, a nowoczesne układy sterowania dają pełna funkcjonalność. Nasze magazyny energii posiadają inteligentne sterowanie mocą ładowania, tak aby nadwyżka energii nie wracała do sieci. System idealnie współpracuje z już istniejącą instalacją OZE, np. fotowoltaiką, turbiną wiatrową czy bio-gazownią.

     Pojemność pojedynczego zestawu wynosi 100kWh co wystarcza na wiele godzin zasilania głównych odbiorów. Układ sprawdza się najlepiej w zasilaniu bojlera, pompy ciepła, oświetlenia terenu, lub innych sporych odbiorników energii pracujących cyklicznie. Stosując wiele zestawów równolegle można modułowo budować duży magazyn energii o nieograniczonej pojemności. Ogniwa bateryjne wytrzymują 1500-2000 cykli co wystarcza na 5 lat eksploatacji. Żywotność baterii jest kontrolowana przez nasz inteligentny układ automatycznego ładowania, który nie dopuszcza, do rozładowania poniżej progu uszkodzenia. Układ jest bardzo innowacyjny ze względu na niezależne sterowanie mocą ładowania w każdej fazie osobno, co idealnie znajduje zastosowanie w obiektach z silnie niesymetrycznym obciążeniem. Przetwornica wyjściowa może być wykonana w technologii OFF-GRID lub ON-GRID.

     Zapewniamy montaż, podłączenie, uruchomienie i kalibrację systemu w dowolnym miejscu w Polsce.

akumulatory.jpg

Cena: 123.000PLN Netto*
*cena zawiera dostawę, montaż,  podłączenie, uruchomienie, kalibrację i testy

Lead–acid_battery_PL.svg.png

        Pobierz dokumentację w PDF:

Cena promocyjna tylko do końca 2023r.

bottom of page